NHL: Hossa s dvomi bodmi, Pittsburgh v Play-off

22.3.2017 06:25

Päťzápasová víťazná šnúra hokejistov Chicaga v NHL sa skončila. Vedúci tím Západnej konferencie síce podľahol na vlastnom ľade Vancouveru 4:5 po predĺžení, ale slúži mu ku cti, že duel nezabalil za výrazne nepriaznivého stavu 1:4 v úvode poslednej tretiny a vybojoval aspoň bod.

Stíhaciu jazdu odštartoval v 46. min slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v presilovke znížil; už predtým asistoval pri prvom zásahu Ryana Hartmana. Krátko po Hossovi strelil svoj jubilejný dvadsiaty gól v ročníku aj jeho spoluhráč a krajan Richard Pánik, na 4:4 vyrovnal 1:03 min pred koncom spomenutý Hartman. V predĺžení rozhodol o druhom bode pre hostí švédsky veterán Daniel Sedin.

Sumáre zápasov:

Boston - Ottawa 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Buffalo - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

New Jersey - New York Rangers 3:2 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)

Washington - Calgary 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Florida - Carolina 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)

Montreal - Detroit 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Tampa Bay - Arizona 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Winnipeg - Philadelphia 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Chicago - Vancouver 4:5 po predĺžení (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1) - Marián Hossa 1+1, Richard Pánik (obaja Chicago) 1+0

Minnesota - San Jose 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Colorado - St. Louis 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)