Užívate steroidy? Mali by ste vedieť, aký majú vplyv na váš testosterón

Pr správa
Užívate steroidy? Mali by ste vedieť, aký majú vplyv na váš testosterón
Zdroj foto: Pixabay
Máte pocit, že vám chýba testosterón? Športujete odušu, no cítite sa slabo, nesebavedomo, svaly nie a nie narásť? Aj váš sexuálny život by potreboval trochu nakopnúť?

Možno vám napadlo, že by ste si mohli jednoducho naordinovať nejaký steroidný prípravok, ktorý podporí vašu mužskú silu a prebudí vo vás draka (v posilke aj v posteli). Je to ale naozaj také jednoduché? Nie sú steroidy ako steroidy...

Kortikosteroidy liečia alergie

Kortikosteroidy sú steroidné hormóny, ktoré sa vyrábajú v kôre nadobličiek. Pôsobia protizápalovo, zmierňujú bolesť, riadia metabolizmus cukrov a hospodárenie tela s vodou. Ich syntetická podoba sa využíva ako liek na alergie (predovšetkým sennú nádchu) a astmu.

Anabolické steroidy sú rýchla „svalová injekcia“ a predstavujú zdravotné riziko

Tento druh steroidných hormónov je obľúbený predovšetkým u športovcov, ktorí očakávajú rýchly nárast svalovej hmoty. Pod odborným vedením lekára sa pomocou anabolických steroidov dajú liečiť určité ochorenia, no v rukách laika môžu spôsobiť viac škody, než úžitku.

Anabolické steroidy (napr. oxymetholone, nandrolon dekanoát, klenbuterol, deriváty syntetického testosterónu) majú množstvo vedľajších účinkov, napríklad:

●       zmenšenie semenníkov

●       kŕče v svaloch

●       emocionálna labilita

●       úzkosť

●       zvýšená agresivita

●       akné

●       vypadávanie vlasov

●       zväčšenie prostaty

●       poškodenie pečene a obličiek

●       vysoký krvný tlak

●       zvýšené riziko srdcovo-cievnych chorôb

●       oslabená imunita.

Najväčšou nevýhodou týchto umelých steroidov je ich deštruktívny vplyv na schopnosť organizmu, produkovať vlastný testosterón. Ak ich užívate dlhodobo, telo si navykne a prirodzená tvorba mužského pohlavného hormónu sa obmedzí – prejaví sa to ako znížená chuť na sex, nedostatočná erekcia a znížená plodnosť.

Prírodné afrodiziaká podporujú tvorbu testosterónu

Ak chcete svoj testosterón nabudiť alternatívnym spôsobom, nehľadajte jeho náhradu. Siahnite radšej po bylinkách a prírodných prostriedkoch, ktoré podporia prirodzenú tvorbu testosterónu, libido a kvalitnú erekciu.

Medzi top bylinky na libido a potenciu patrí Kotvičník zemný (Tribulus Terrestris), ktorý v koncentrovanej podobe nájdete napríklad v 100 % prírodných tabletkách Zerex. Kotvičník podporuje tvorbu testosterónu u mužov a tvorbu estrogénu u žien. Má pozitívny vplyv na sexuálny život a plodnosť oboch pohlaví.

Pre výdatnejšiu erekciu a príval sexuálnej energie vyskúšajte aj iné prírodné afrodiziaká – napríklad Senovku grécku, Ženšen pravý, Schizandru, Macu Peruánsku či Pestrec Mariánsky. Tieto bylinky nemajú vedľajšie účinky (na rozdiel od anabolických sterodiov), ak ich užívate s mierou.

Na získanie prírodných výživových doplnkov naviac nemusíte čakať na recept u urológa, dajú sa jednoducho zakúpiť online.

TOP videá