USA skracujú platnosť pracovných víz pre migrantov na 18 mesiacov. Opatrenie zasiahne státisíce ľudí aj firmy

dnes 06:30

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa vo štvrtok (4. 12.) oznámila ďalšie sprísnenie svojej imigračnej politiky. Novým opatrením chce skrátiť platnosť pracovných povolení pre utečencov, žiadateľov o azyl a ďalších migrantov z pôvodných piatich rokov na 18 mesiacov. Správu priniesla agentúra DPA.

Donald Trump
Foto: TASR/AP

Priorita Trumpovej administratívy

Podľa Úradu pre občianstvo a imigráciu (USCIS) umožní zmena častejšie kontroly cudzincov v krajine.

Denník The Wall Street Journal informoval, že úprava sa dotkne stoviek tisíc ľudí a ovplyvní aj firmy, ktoré sú na tejto pracovnej sile závislé.

DPA pripomína, že otázka migrácie je jednou z hlavných priorít Trumpovej administratívy. Podľa ministerstva vnútornej bezpečnosti opustili Spojené štáty od januárového nástupu Trumpa do funkcie prezidenta takmer dva milióny ľudí, z toho 530 000 bolo deportovaných a 1,6 milióna „krajinu opustilo dobrovoľne“.

Biely dom uviedol, že jeho cieľom je do konca roka zvýšiť počet deportácií na 600 000, dodáva DPA.

Pozrite si reportáž zo 4. 12. o stretnutí USA s Rusmi:

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"