NHL: Trojbodový Tatar pomohol Detroitu k výhre, Sekera asistoval

TA3 TASR SITA nhl.com
19.3.2017 08:32

Slovenský hokejista Tomáš Tatar nasmeroval Detroit k triumfu v NHL nad Coloradom 5:1. Tatar v tretej tretine rozuzlil nerozhodný stav dvoma presnými zásahmi v rozpätí 96 sekúnd a v prebiehajúcej sezóne sa dostal už na métu 20 gólov.

Do zápisu mu pribudla aj asistencia pri štvrtom góle jeho tímu, spolu mal tri plusové body. Víťazstvo domácich spečatili Dylan Larkin a Gustav Nyquist.

Marián Hossa pre zranenie nehral za Chicago v Toronte. V zostave ho nahradil krajan Tomáš Jurčo, ktorý predchádzajúce tri stretnutia presedel na tribúne. Jurčo ani ďalší Slovák Richard Pánik nebodovali, Blackhawks uspeli 2:1 po predĺžení.

Hossa utrpel zranenie dolnej časti tela, ktoré podľa trénera Joela Quennevillea nie je vážne, útočník sa aktívne zúčastnil na sobotnom rozkorčuľovaní. Edmonton na vlastnom ľade zdolal Vancouver 2:0, Andrej Sekera asistoval pri prvom góle Oilers, ktorý v 37. minúte strelil Connor McDavid.

Detroit - Colorado 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Góly: 37. Abdelkader (Zetterberg, Kronwall), 46. TATAR (Glendening), 47. TATAR (Nyquist, Larkin), 53. Larkin (TATAR,
Athanasiou), 57. Nyquist (Zetterberg, M. Green) - 44. MacKinnon (Barrie, Andrighetto)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:18 min, 2+1, 4 strely, +3 body, 1 "hit"

New York Islanders - Columbus 2:3 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Hamonic (Chimera, Beauvillier), 49. Tavares (Seidenberg, Mayfield) - 21. Bjorkstrand, 36. J. Anderson (N. Foligno, Werenski), 62. Atkinson (Dubinsky, Werenski)

Carolina - Nashville 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 1. J. Staal (Slavin), 9. Skinner (Stempniak), 35. Skinner (Slavin, J. Staal), 60. E. Lindholm (Aho) - 26. Arvidsson (Ellis, Fiala), 59. F. Forsberg (Järnkrok, Ellis)

Minnesota - New York Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Góly: 13. E. Staal (Hanzal, Dumba), 45. Dumba (Parise, Coyle) - 17. Skjei (Zuccarello, Clendening), 28. Lindberg (J.T. Miller), 38. Vesey (Lindberg, Bučnevič)

Ottawa - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 33. Brassard (Turris, Hoffman), 34. Dzingel (Burrows, E. Karlsson), 56. E. Karlsson (Methot, Brassard) - 23. Shaw (Danault, Sh. Weber), 47. Danault (Lehkonen, Shaw), 47. Gallagher (Markov), rozhodujúci sam. nájazd Byron

Tampa Bay - Washington 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Góly: 16. Kučerov (Palát, Point), 17. Killorn (Drouin), 59. Kučerov (Point) - 4. Oshie (M. Johansson, Nicklas Bäckström), 12. Oshie (Ovečkin, Nicklas Bäckström), 44. J. Williams (Niskanen, Burakovsky), 46. Carlson (Oshie, Nicklas Bäckström), 60. Oshie (Nicklas Bäckström)
Peter Budaj (Tampa) odchytal v prvej tretine 22 sekúnd bez zákroku

Toronto - Chicago 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 9. Matthews (W. Nylander, Hyman) - 31. Hayden (Toews, Seabrook), 65. Hartman (Panarin. C. Crawford)
Richard Pánik 16:28 min, 2 strely, +1 bod, Tomáš Jurčo (obaja Chicago) 12:09 min, 3 strely, 2 "hity", +1 bod

Arizona - St. Louis 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 7. Pietrangelo (P. Stastny, Bouwmeester), 23. Upshall, 59. Perron (Parayko)

Edmonton - Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 37. McDavid (SEKERA, Draisaitl), 56. Letestu (Draisaitl, Klefbom)
Andrej Sekera (Edmonton) 19:09 min, 0+1, +1 bod, 2 zblokované strely

San Jose - Anaheim 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 20. Couture (J. Thornton, Marleau) - 1. Eaves (Getzlaf, Rakell), 34. Silfverberg