Putin musí byť doživotným prezidentom, tvrdí najvyšší predstaviteľ Krymu

Putin musí byť doživotným prezidentom, tvrdí najvyšší predstaviteľ Krymu
Zdroj foto: SITA/AP
Najvyšší predstaviteľ Krymu Sergej Aksionov vyhlásil, že Vladimir Putin by mal byť doživotným prezidentom Ruska. Súčasne vyjadril zármutok nad rozpadom Sovietskeho zväzu a zdôraznil, že Putin by takýto scenár nikdy nedopustil.

"Ak by bol náš prezident Vladimir Vladimirovič (Putin) vo funkcii vtedy, keď existoval Sovietsky zväz, nikdy by nedopustil jeho rozpad," povedal Aksionov v rozhovore pre ruskú štátnu televíziu Rossija-24. Rusko podľa neho potrebuje silného vodcu, aby mohlo čeliť početným hrozbám zo zahraničia. "Vladimir Vladimirovič musí byť doživotným prezidentom," uviedol v tejto súvislosti Aksionov.

Aksionovove slová zazneli v deň, keď si v Rusku i na Kryme pripomínali tretie výročie podpísania zmluvy o pripojení tohto pôvodne ukrajinského polostrova. Ukrajina a Západ označujú tento krok za anexiu, teda násilné pripojenie, ktoré bolo v rozpore s medzinárodným právom.

Vladimir Putin (64) je dominantnou osobnosťou ruskej politiky už 17 rokov. Zatiaľ neoznámil, či sa na budúci rok hodlá uchádzať o štvrtý prezidentský mandát, ale všeobecne sa to očakáva.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá