Slovenské hádzanárky odštartovali turnaj v Gdansku výhrou

17.3.2017 23:34

Naše hádzanárky vyhrali vo svojom úvodnom vystúpení na medzinárodnom turnaji v poľskom Gdansku nad Ukrajinou 28:25. Zverenky trénera Dušana Poloza sa ešte v sobotu stretnú s Bieloruskom a v nedeľu s domácim Poľskom. Pre Slovenky je podujatie súčasťou prípravy na júnovú baráž MS 2017 proti Maďarsku.

SITA/Martin Havran

Slovenkám patril úvod zápasu, keď skórovali hneď z prvého útoku a v 8. minúte už viedli jednoznačne 5:1. Sľubný náskok si držali až do 18. minúty (9:5), potom ale nasledovala štvorgólová šnúra Ukrajiny a osem minút pred prestávkou bol stav nerozhodný 9:9.

V posledných sekundách prvého polčasu Szarková poslala svoj tím do tesného náskoku 12:11. Aj štart do druhej časti vyšiel lepšie slovenskému tímu a Mikulčíková z krídla zvýšila v 38. minúte na 17:13. Ukrajinky ale doťahovali a v 49. minúte po troch góloch za sebou otočili skóre na 20:19 vo svoj prospech.

Školková desať minút pred koncom opäť vrátila vedenie na stranu Sloveniek a Rechtorisová zo sedmičky potom upravila na 23:21. V závere spečatila zaslúžený triumf SR Mikulčíková, Ukrajina už iba korigovala na 25:28.