Liga majstrov: Juventus si postrážil postup, ďalej idú aj líšky

14.3.2017 22:59

Leicester City a Juventus Turín sa stali ďalšími štvrťfinalistami futbalovej Ligy majstrov 2016/2017. Anglický šampión po prehre 1:2 na pôde FC Sevilla zvíťazil v osemfinálovej domácej odvete 2:0 gólmi Wesa Morgana a Marca Kevina Albrightona.

Španielom sa desať minút pred koncom naskytla veľká šanca vynútiť si predĺženie, Steven N'Zonzi však nepremenil pokutový kop. Juventus po výhre 2:0 na ihrisku FC Porto uspel aj doma 1:0 gólom Paula Dybalu z pokutového kopu zo 42. minúty. Štandardke predchádzalo vylúčenie Maxiho Pereiru za ruku v šestnástke.

Leicester City - FC Sevilla 2:0 (1:0)
Góly: 27. Morgan, 54. Albrighton, Rozhodca: Orsato (Tal.), ŽK: Vardy, Schmeichel, Ndidi, Mahrez - Nasri, Vitolo, ČK: 74. Nasri (po druhej ŽK)
/prvý zápas 1:2, do štvrťfinále postúpil Leicester/
zostavy a striedania:
Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Drinkwater, Ndidi - Mahrez (89. Amartey), Albrighton - Okazaki (64, Slimani), Vardy
Sevilla: Rico - Mercado (46. Ferreira), Pareja, Rami - Sarabia (46. Jovetič), Iborra, N'Zonzi, Escudero - Vitolo, Nasri - Ben Yedder (68. Correa)

Juventus Turín - FC Porto 1:0 (1:0)
Gól: 42. Dybala (11 m)
Rozhodca: Hategan (Rum.), ŽK: Cuadrado - Layun, Andre, ČK: 41. Pereira (Porto)
/prvý zápas 2:0, do štvrťfinále postúpil Juventus/
Juventus: Buffon - Alves, Bonucci, Benatia (60. Barzagli), Sandro - Khedira, Marchisio - Cuadrado (46. Pjaca), Dybala (78. Rincon), Mandžukič - Higuain
Porto: Casillas - Pereira, Felipe, Marcano, Layun - Danilo - Andre, Torres (69. Otavio), Brahimi (67. Jota) - Tiquinho, Silva (46. Boly)