Černák sa vyjadril k amnestiám. Za zavlečením stál Mečiar, tvrdí

Černák sa vyjadril k amnestiám. Za zavlečením stál Mečiar, tvrdí
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann
Bývalý boss podsvetia Mikuláš Černák sa vyjadril k zrušeniu Mečiarových amnestií. Niekdajšiemu predsedovi vlády tak adresoval odkaz priamo z väzenia.

„Za zavlečením Michala Kováča do cudziny stál Vladimír Mečiar a zneužil na to Slovenskú informačnú službu,“ vyhlásil Černák. Nahrávku zverejnil portál aktuality.sk. Vražda Róberta Remiáša má podľa Černáka priamy súvis s týmto trestným činom.

Amnestie niekdajšieho premiéra sa týkali únosu syna exprezidenta Michala Kováča aj vraždy Róberta Remiáša. „Ak sa poslancom podarí tentoraz zrušiť ústavnou väčšinou nejakým spôsobom tieto amnestie, verejnosť sa konečne dozvie to, čo som už napísal vo svojej knihe," povedal Černák.

„Keby som mal ešte možnosť stretnúť sa s Mečiarom, povedal by som mu toľko, že je to od neho ďalší zbabelý čin – čo sa teraz snaží hodiť všetko na námestníka SIS, ktorý je už mŕtvy. Nevie sa k svojej minulosti postaviť chlapsky, lebo je oveľa ťažšie prevziať za to zodpovednosť a postaviť sa k svojej minulosti čelom,“ citoval Černáka portál aktuality.sk.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá