Slovenky skvelé jazdy nedokončili, Zuzulová v sezóne druhá

Slovenky skvelé jazdy nedokončili, Zuzulová v sezóne druhá
Zdroj foto: SITA/AP
Elitné slovenské lyžiarky nedokončili sobotňajší slalom Svetového pohára v americkom Squaw Valley. Súťaž najprv nevyšla Veronike Velez-Zuzulovej, ktorá v 1. kole vypadla po skvelých medzičasoch.

Súťaž vyhrala Američanka

Petra Vlhová, po prvom kole tretia, na ceste za minimálne druhým miesto chytila "špicara" štyri bránky pred cieľom druhej jazdy. Súťaž vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, s veľkými chybami a napriek tomu s masívnym náskokom sekundy a troch stotín pred Češkou Šárkou Strachovou.

Tretia bola Rakúšanka Bernadette Schildová (+1,08) Shiffrinová má už v predstihu finálových pretekov istý malý glóbus za sezónne víťazstvo medzi husto postavenými bránkami.

Trojnásobná majsterka

Je to vo veku 21 rokov štvrtá malá "guľa" vo vrecku olympijskej víťazky a trojnásobnej majsterky sveta, ktorá navyše v dejisku finále SP na budúci týždeň prevezme aj svoj prvý veľký glóbus celkovej víťazky SP.

Zuzulová bude v Aspene presne o týždeň už nemusí jazdiť po tlakom obhajoby druhej priečky v celosezónnom seriáli, lebo Švajčiarka Wendy Holdenerová má stratu 100 bodov a ani jej prípadné víťazstvo a zlyhanie Slovenky by ju vyššie neposunulo. Pri rovnakom počte bodov i víťazstiev v zime by pre Zuzulovú rozhodol vyšší počet druhých miest.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá