Nový Zéland hľadá pracovníkov, záujemcom uhradí výlet do krajiny

Nový Zéland hľadá pracovníkov, záujemcom uhradí výlet do krajiny
Zdroj foto: SITA/AP
Nový Zéland hľadá sto talentovaných pracovníkov pre svoj technologický sektor a záujemcom ponúka, že im uhradí náklady na cestu na pohovor, ubytovanie na štyri dni v hlavnom meste Wellington a tiež výlety v krajine, informovala tlačová agentúra AP.

Starosta Wellingtonu Justin Lester povedal, že technologický sektor hlavného mesta rástol počas uplynulých rokov 14-percentným tempom ročne. "Problém, ktorý potrebujeme vyriešiť, je ten, že máme veľa podnikov, ktoré majú problémy s náborom pracovníkov," uviedol Lester.

Novozélandská ponuka formou LookSee záujemcov zaujala, už sa im ohlásilo asi 12.000 ľudí a tisíce ďalších sa registrujú, uzávierka je 20. marca. Približne tretina záujemcov je z USA, ale pomer sa mení, postupne sa hlási čoraz viac ľudí z iných častí sveta, povedal David Jones, ktorý má kampaň Agentúry pre regionálny ekonomický rozvoj na starosť.

Na konkurz pozvú vybraných uchádzačov. Očakávajú od nich, že sa každý z nich bude uchádzať o tri pracovné pozície, ale nie sú povinní ponuky práce prijať. Náklady na kampaň financujú čiastočne z peňazí daňových poplatníkov a z príspevkov miestnych podnikov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá