V prvej nominácii pred MS aj Jankovič či Kytnár

SITA, TA3
22.3.2012 15:02

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek nominoval na úvodnú fázu záverečnej prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v termíne 4. - 20. mája vo Fínsku a vo Švédsku, celkovo 23 hráčov - 3 brankárov, 7 obrancov a 13 útočníkov.

Do prípravy so začiatkom v pondelok 26. marca v Piešťanoch sa zapoja hokejisti, pre ktorých sa skončila klubová sezóna. Kormidelník V. Vůjtek pozval na úvodný týždňový blok prípravy prevažne hráčov, ktorí sa predstavili na troch akciách počas sezóny - na Nemeckom pohári, Rakúskom pohári a BellSwissBank Cupe v Bielorusku. Ani jeden reprezentačný štart si doteraz nepripísali Ivan Jankovič (Skalica) a Milan Kytnár (Hämeenlinna), prvýkrát v tejto sezóne by sa v národnom tíme v Piešťanoch mali objaviť René Vydarený a Tomáš Surový. Najmladším v tíme je banskobystrický útočník Ján Sýkora (21 rokov), najskúsenejším Tomáš Starosta (106 reprezentačných štartov).

"Hráči prídu na sústredenie v rozdielnej forme. Niektorí skončili sezónu pred pár týždňami, iní len teraz. Musíme ešte donominovať jedného obrancu zo slovenskej extraligy, keďže na prvé sústredenie sme rátali aj s Richardom Stehlíkom. V Piešťanoch je jediný týždeň prípravy, v ktorom nehráme stretnutia. Zápasové vyťaženie príde v ďalších týždňoch, v ktorých doplníme mužstvo o ďalších hráčov," povedal Vladimír Vůjtek.

Na sústredení v Piešťanoch sa neobjavia ani brankári Rastislav Staňa a Ján Lašák. Obaja majú v súčasnosti zdravotné problémy a najmä v prípade Staňu je už pre túto sezónu reprezentačná kapitola uzatvorená. Do týždňa bude reprezentačný kouč poznať aj definitívu o prípadnej účasti Petra Budaja z Montrealu na svetovom šampionáte. V záverečnej príprave na MS 2012 budú v realizačnom tíme aj kondičný tréner Roman Švantner a kouč brankárov Daniel Makoni.

Počas úvodnej fázy prípravy v Piešťanoch od 26. marca bude mužstvo len trénovať, zápasy prídu na rad až v ďalšom týždni počas sústredenia v Košiciach. V piatok a sobotu (6. a 7. apríla) odohrajú zverenci Vladimíra Vůjtka v Steel aréne prípravné duely proti Dánsku v rámci Euro Hockey Challenge. V ďalšom týždni po krátkej príprave v Bratislave nasleduje 13. a 14. apríla dvojzápas v Jaroslavli proti Rusku, potom 18. 4. v Prahe a 20. apríla v Bratislave nastúpi Slovensko proti Česku. Prípravné obdobie vyvrcholí turnajom Škoda Cup v Bratislave 27. a 28. apríla, na ktorom odohrá reprezentácia Slovenska duely proti Nemecku a Nórsku.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na sústredenie v Piešťanoch v termíne 26. - 30. marca 2012:
Brankári: Peter Hamerlík (HC Oceláři Třinec, ČR, počet reprezentačných zápasov 8 / gólov 0), Július Hudáček (Södertälje SK, Švéd.,6/0), Ján Laco (Lev Poprad, SR/KHL, 6/0)
Obrancovia: Ivan Baranka (Spartak Moskva, Rus./KHL,48/3), Michal Grman (HC 05 Banská Bystrica, 2/0), Ivan Jankovič (HK 36 Skalica, 0/0), Peter Mikuš (HC Mountfield České Budějovice, ČR, 12/0), Michal Sersen (HC Sparta Praha, ČR, 31/2), Tomáš Starosta (Yugra Chanty Mansijsk, Rus./KHL, 106/3), René Vydarený (HC České Budějovice, ČR, 63/3)
Útočníci: Mario Bližňák (HC Sparta Praha, ČR, 7/0), Martin Cibák (Neftechimik Nižnekamsk, Rus./KHL, 47/6), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL, 87/24), Marek Hovorka (Rytíři Kladno, ČR, 5/0), Milan Kytnár (HPK Hämeenlinna, Fín., 0/0), Adam Lapšanský (HC Sparta Praha, ČR, 4/2), Patrik Lušňák (HK 36 Skalica, 4/0), Juraj Mikúš (TPS Turku, Fín., 45/8), Richard Rapáč (HK AF Poprad, 2/0), Štefan Ružička (Spartak Moskva, Rus./KHL, 36/13), Tomáš Surový (CSKA Moskva, Rus./KHL,65/11), Ján Sýkora (HC 05 Banská Bystrica, 2/0), Rastislav Špirko (Lev Poprad, SR/KHL, 15/2).
Realizačný tím: Otto Sýkora (generálny manažér), Vladimir Vůjtek (tréner), Peter Oremus (asistent trénera), Daniel Makoni (tréner brankárov), MUDr. Jozef Kubašovský (lekár), Roman Švantner (kondičný tréner), Branislav Prokop (masér), Rastislav Ladecký (masér), Michal Hrtús (masér)

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok