Falošného Justina Biebera zatkli pre obťažovanie detí a znásilnenie

Falošného Justina Biebera zatkli pre obťažovanie detí a znásilnenie
Zdroj foto: SITA/AP
Polícia v austrálskom Queenslande zatkla 42-ročného muža, ktorý sa vydával za kanadského speváka Justina Biebera a v jeho mene na internete sexuálne obťažoval deti.

Podozrivý momentálne čelí obvineniam z 931 sexuálnych deliktov, vrátane znásilnenia a obscénneho zaobchádzania s maloletými. Údajne pomocou rôznych digitálnych platforiem ako je Facebook či Skype ako 23-ročný interpret obťažoval 157 detí na celom svete.

Ako informovali zástupcovia polície, k obvineniam muža, ktorého už v minulosti za sexuálne delikty žalovali, prišlo po tom, čo mu prehľadali počítač a objavili v ňom detské explicitné materiály. Na vyšetrovaní sa podieľali aj zahraničné autority.

"Fakt, že tak veľa detí verilo, že komunikujú s touto konkrétnou celebritou, poukazuje na potrebu vážneho zhodnotenia, akými spôsobmi, ako spoločnosť, vzdelávame naše deti o online bezpečnosti," uviedol vo vyhlásení detektív inšpektor Jon Rouse a upozornil rodičov, aby boli v tomto prípade ostražitejší. Súdne pojednávanie s podozrivým sa uskutoční 6. apríla v Brisbane.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá