Zhodnotili rok fungovania klientského centra, navštívilo ho vyše pol milióna ľudí

Aktualizované:
Klientske centrum v hlavnom meste navštívilo za jeden rok jeho fungovania viac ako 524.000 ľudí. Na tlačovej besede to uviedol minister vnútra Robert Kaliňák. Šéf rezortu vyjadril s fungovaním inštitúcie spokojnosť. „Som rád, že klienti, ktorí sem prišli, sa naučili využívať benefity tohto centra,“ uviedol.

Kaliňák pripomenul, že klientske centrum v Bratislave spustili do prevádzky na jar minulého roka a zhromaždili v ňom približne 15 úradov z desiatky adries. Tie podľa ministra vnútra v roku 2015 navštívilo 290.000 občanov, za posledný rok teda ide o výrazný nárast.

„Pomerne veľký počet tvoria ľudia, ktorí nemajú v Bratislave trvalý pobyt,“ upozornil Kaliňák. Ide teda o občanov, ktorí v hlavnom meste napríklad pracujú a využili možnosť si v Bratislave aj vybaviť potrebné doklady.

 

Zvlášť ocenil zlepšenie situácie na dopravnom inšpektoráte. „Vybavili sme viac ako 110.000 občanov, kým čakacia doba v bývalom sídle na Kopčianskej ulici bola 2,5 hodiny, v klientskom centre sme to stiahli na viac ako 22 minút,“ uviedol. Priemerná čakacia lehota v klientskom centre je v súčasnosti 19 minút, podľa predstáv Kaliňáka by sa mala skrátiť ešte zhruba o štyri minúty.

Spokojnosť s fungovaním klientskeho centra vyjadrilo podľa neho 91 percent jeho návštevníkov. Štátna tajomníčka MV SR Denisa Saková upozornila, že od 1. júla tohto roka by mali štatutári právnických osôb komunikovať s úradmi elektronickou formou. Musia si teda vybaviť elektronický občiansky preukaz s aktívnym čipom. Doteraz tak urobilo len 47,5 percenta štatutárov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá