POČASIE: Predpoveď na dnes

Prevažne veľká, lokálne zmenšená oblačnosť, najmä v západnej polovici Slovenska. Ojedinele slabé zrážky, od cca 900 m snehové. Denná teplota 8 až 13, na severe miestami okolo 6 st. Prevažne severný vietor do 45 km/h, v nárazoch miestami okolo 60 km/h.

Situácia

Počasie na Slovensku od juhovýchodu začína ovplyvňovať nevýrazné frontálne rozhranie, spojené s tlakovou nížou so stredom nad Iónskym morom. Súčasne zasahuje od juhozápadu nad vnútrozemie Európy pás vyššieho tlaku vzduchu.

Predpoveď počasia

Prevažne veľká, miestami, najmä v západnej polovici Slovenska, aj zmenšená oblačnosť. Zrána ojedinele hmla. Ojedinele, hlavne na severe a východe, slabé zrážky, od cca 1100 m snehové. Najvyššia denná teplota 8 až 13, na Kysuciach, Orave, v Liptove, na Spiši a Horehroní okolo 6 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -1 st. Prevažne severný vietor 3 až 9 m/s (10 až 30 km/h), na juhovýchode lokálne až do 13 m/s (45 km/h) - v nárazoch vietor miestami okolo 17 m/s (60 km/h), k večeru bude slabnúť. V Banskobystrickom kraji väčšinou slabý vietor.

Predpokladané množstvo zrážok: do 2 mm / od cca 1200 m do 2 cm snehu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá