Most-Híd zhodnotil rok vo vláde. Obetovali sme sa, tvrdí Bugár

V Bratislave zasadala Republiková rada strany Most-Híd, aby zhodnotila rok od parlamentných volieb. Strana po nich vstúpila do vládnej koalície so Smerom a Slovenskou národnou stranou. Vstup strany do vládnej koalície je podľa jej predsedu Bélu Bugára obetou v prospech stability.

Stabilita a napredovanie

Rozhodnutie Mosta-Híd ísť do vládnej koalície so Smerom a SNS bol správny krok. Zhodla sa na tom Republiková rada Mosta-Híd. "Som presvedčený, že to bol jediný možný krok pre dosiahnutie stability a možnosti napredovania pre celú krajinu. Určitým spôsobom sme robili 'obetu' v prospech Slovenska," vyhlásil predseda strany Béla Bugár s tým, že ďalšou možnosťou boli už len predčasné voľby, čo by pre Slovensko nebolo dobré.

Byť v opozícii je dnes podľa neho veľmi jednoduché. Opozičným predstaviteľom dnes podľa neho stačí, že všetkých obviňujú a vynášajú súdy bez dôkazov. Nemať zodpovednosť je podľa Bugára jednoduché. Poukázal na odchody v opozícii. S politikou súčasnej opozície Most-Híd nesúhlasí. Bugár zdôraznil, že pre jeho stranu je podstatné prinášať riešenia pre právny štát, rozvoj regiónov a ochranu práv menšín.

TOP videá

Rok vo vláde

Na otázky, či je spokojný s výsledkami vlády v kontexte daňovej kauzy podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorá sa podľa opozície týka aj ministra vnútra Roberta Kaliňáka, Bugár priamo neodpovedal. "Som spokojný s naším účinkovaním v tejto vláde," opakoval.

Ministri Mosta-Híd Lucia Žitňanská, László Sólymos a Árpád Érsek, štátny tajomník ministerstva práce Ivan Švejna a vládny splnomocnenec pre rómske komunity Ábel Ravasz pripomenuli, čo za rok vo vláde dosiahli. Žitňanská pripomenula protischránkový zákon, protiextrémistický balík, zmeny v exekučnom poriadku, ktoré majú urobiť exekúcie férovejšie či zavedenie možnosti osobného bankrotu.

Ratifikácia Parížskej dohody

Sólymos poukázal na jeho kroky v ochrane životného prostredia, vrátane podpory odstraňovania čiernych skládok. Pripomenul aj pôsobenie v rámci slovenského predsedníctva v Rade EÚ. "Jeden z najväčších úspechov, nielen môjho rezortu, bola ratifikácia Parížskej dohody," povedal.

Švejna spomenul snahu zatraktívniť druhý pilier a riešiť otázku starodôchodcov. Ravasz zdôraznil, že kroky jeho úradu dokazujú úsilie Mosta-Híd riešiť menšinové otázky. "Každý občan by mal byť rovnako dôležitý pre štát," zdôraznil s tým, že o to strane ide.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá