Nemecká polícia vyšetrovala dvoch Slovákov, našla drogy aj zbrane

Nemecká polícia vyšetrovala dvoch Slovákov, našla drogy aj zbrane
Zdroj foto: SITA/AP
Polícia v Nemecku sa zaoberala dvomi prípadmi Slovákov. Porušenie viacerých zákonov zistila v prípade 38-ročného muža, ktorého kontrolovala na jednom z odpočívadiel diaľnice A3.

Šoféroval pod vplyvom drog

Podľa informácií, ktoré priniesol spravodajský server Passauer Neue Presse, nemenovaný muž žijúci v Nemecku riadil automobil typu VW Golf s nemeckou poznávacou značkou, pričom vzbudzoval podozrenie, že je pod vplyvom drog. Po tom, ako rýchlotest potvrdil toto podozrenie, policajti Slovákovi zakázali pokračovať v jazde a nariadili odber krvi.

Pri následnej osobnej prehliadke našli mužovi v nohaviciach vrecko s malým množstvom amfetamínu. Navyše, vzhľadom na chýbajúce povinné zmluvné poistenie policajti odstránili z uvedeného vozidla príslušné známky.

Pištoľ v aute

Passauer Neue Presse informoval aj o ďalšom zistenom priestupku slovenského občana, ktorému pri kontrole na tej istej diaľnici našli v odkladacej priehradke auta poplašnú pištoľ a muníciu.

Dvadsaťsedemročný vodič Seatu Leon so slovenskými poznávacími značkami nevedel predložiť zbrojný preukaz a vo dverách mal tiež na dosah ruky odložený otvárací nôž.

Policajti Slovákovi oba predmety zadržali a podali oznámenie o porušení zbrojného zákona. Po ukončení príslušných úkonov ho však prepustili.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá