Zatopené cesty a zasypané železnice. Taliansko zasiahli búrky a povodne, zosuv pôdy paralyzoval dopravu
Vlna nepriaznivého počasia zasiahla v noci na pondelok (22. 9.) regióny na severe Talianska. V Ligúrii zostali zatvorené aj školy a došlo tam k značným komplikáciám v železničnej doprave, informuje agentúra APA.
Na trase medzi mestami Savona a Turín došlo k výpadkom vlakových spojov, spresnila železničná spoločnosť Trenitalia. Rieka Bormida sa vyliala zo svojich brehov, čo viedlo k obmedzeniam v doprave.
Pri Comskom jazere došlo k zosuvom pôdy, ktoré zablokovali niektoré cesty v jeho okolí, uviedli tamojšie médiá. Miestni hasiči dostali stovky hlásení od obyvateľov.
Extrémne horúčavy majú svojich vinníkov. Nová štúdia odhalila najväčších znečisťovateľov, môžu skončiť pred súdmi
V Miláne hrozia záplavy
Silné zrážky zasiahli aj mesto Miláno, píše DPA. Tamojšie úrady obyvateľom odporučili, aby sa vyhli všetkým zeleným plochám a parkom. Na zvlášť veľkú opatrnosť vyzvali v okolí tokov a podchodov, kde hrozili záplavy.
Vlna nepriaznivého počasia by podľa predpovedí meteorológov mohla Taliansko sužovať až niekoľko dní. Zasiahla okrem iných aj mesto Trentino. V oblastiach s nadmorskou výškou 2500 metrov sa očakáva sneženie, dodáva APA.