Kto veľa húli, veľa vyplakáva? Fico reagoval na Sulíka

Kto veľa húli, veľa vyplakáva? Fico reagoval na Sulíka
Zdroj foto: SITA/Ivan Kopčáni
Problémy s drogami v SaS nemáme, reagovali v pondelok sulíkovci na vyjadrenia Roberta Fica. Richard Sulík zvažuje žalobu na premiéra. Fico odkázal Sulíkovi, aby "nevyplakával" a vrátil sa ako opozičný líder na Slovensko.

Nech sa vráti ako líder

"Vo všeobecnosti sa hovorí, že kto veľa húli, veľa vyplakáva, ja nemôžem akceptovať toto vyplakávanie," povedal Fico počas pondelkového výjazdu v Trnave. Reagoval tak na Sulíkove vyjadrenia o možnom trestnom oznámení a žalobe na jeho osobu.

Fico tvrdí, že keď šéf liberálov zistil, že nebude vo vláde po vlaňajších parlamentných voľbách, tak si radšej vybral cestu niekoľkotisícového platu a pohodlného života v bruselských reštauráciách. "A odtiaľ vykrikuje a šteká, preto, ak dovolíte, ja by som nevyplakával. Ja by som odporúčal pánovi Sulíkovi, nech sa vráti na Slovensko ako skutočný opozičný líder, ak chce byť opozičný líder a nech robí poriadne svoju opozičnú politiku," skonštatoval.

Čo sa stalo v júli 2016?

Podľa Fica majú médiá na tému drog v SaS dvojaký meter. "Hovoríme o verejnom tajomstve, všetci o tom viete, keby sa toto týkalo Smeru, tak nepotrebujete žiadne vyjadrenia, a to dáte na titulné strany. Všetci o tom viete, len ho, samozrejme, kryjete," odkázal novinárom. Radí im, spýtať sa Sulíka, aké bolo "menu" na večierku 27. júla 2016. Viac sa k téme vyjadrovať nebude.

„Dňa 27. júla 2016, na ktorý sa predseda vlády pýta, som spolu so svojím tímom absolvoval športový deň. Boli sme na strelnici, následne sme hrali golf v golfovom areáli pri Prievidzi. Tu sme si dali aj večeru a bezprostredne po nej som išiel pomerne skoro spať,“ reagoval neskôr v stanovisku Sulík.

Predstavitelia SaS v pondelok odmietli Ficove obvinenia, že v strane majú problémy s drogami. Predseda vlády by ich mal vziať späť. Ak to neurobí, Sulík podá na neho trestné oznámenie a žalobu. "Robert Fico zašiel priďaleko. Nečakám, že sa ospravedlní, stačí mi, keď toto svoje tvrdenie zoberie späť. Ak nie, podám civilnoprávnu žalobu na Roberta Fica a tiež trestné oznámenie," oznámil Sulík. Ficovo obvinenie označil za podlé, krivé a ničím nepodložené.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá