Španielsky premiér Pedro Sánchez vyzval na vylúčenie Izraela zo všetkých medzinárodných športových súťaží. Reagoval tak na napätú situáciu počas poslednej etapy cyklistickej Vuelty v Madride, ktorú narušili propalestínski demonštranti.
Demonštranti, ktorí nesúhlasili s účasťou izraelského tímu, zablokovali trať a prevracali zábrany. Výsledkom bolo zrušenie záverečnej etapy aj slávnostného ceremoniálu. Po incidente zadržali dve osoby a zranenia utrpelo 22 policajtov.
Riaditeľ pretekov označil protesty za neprijateľné, no zároveň obhajoval právo na pokojné demonštrácie. Medzinárodná cyklistická únia nesúhlasí s vyjadreniami španielskeho premiéra Pedra Sáncheza a označila ich za zneužitie športu na politické účely.