Egypt odložil zvýšenie poplatku za vstupné víza, počkajú si na turistov

Egypt odložil zvýšenie poplatku za vstupné víza, počkajú si na turistov
Zdroj foto: SITA/AP
Egypt odložil plány na výrazné zvýšenie poplatku za vstupné vízum pre zahraničných návštevníkov prichádzajúcich do krajiny do 1. júla tohto roka. Oznámilo to egyptské ministerstvo pre cestovný ruch.

Opatrenie odsunuli

Ministerstvo vo vyhlásení bližšie podrobnosti nespomína, podľa egyptských predstaviteľov, ktorých cituje agentúra AP, však opatrenie odsunuli na žiadosť zástupcov odvetvia cestovného ruchu. Tí varovali, že ak by vyššie poplatky boli zavedené teraz, spôsobilo by to ďalšie škody odvetviu pred blížiacim sa mimosezónnym obdobím - a práve po príchode známok oživenia od začiatku tohto roka.

Miestni predstavitelia a médiá ešte v piatok informovali, že na základe rozhodnutia vlády by mali cudzí štátni príslušníci platiť za vízum 60 dolárov (vyše 56 eur) namiesto doterajších 25 dolárov (cca 23,50 eura), pričom opatrenie by malo platiť od 1. marca.

Stretli sa s kitikou

Stretlo sa to okamžite s kritikou predstaviteľov odvetvia cestovného ruchu, ktorý podľa nich môže byť negatívne zasiahnutý. Naďalej totiž pociťuje dôsledky poklesu príchodu turistov po tom, ako islamistickí militanti v októbri 2015 nad Sinajom zostrelili ruské dopravné lietadlo. Pri útoku zahynulo všetkých 224 ľudí na palube.

Rusko v dôsledku útoku pozastavilo všetky letecké spojenia s Egyptom a Británia zastavila lety do Šarm aš-Šajchu, obľúbeného červenomorského letoviska na južnom cípe Sinajského polostrova, z ktorého ruské lietadlo krátko pred zrútením vyštartovalo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá