Sagana pokoril jeho veľký rival, flámska klasika ponúkla napínavý súboj

Sagana pokoril jeho veľký rival, flámska klasika ponúkla napínavý súboj
Zdroj foto: TASR/AP
Slovenský úradujúci majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan skončil druhý na úvodnej flámskej klasike tejto sezóny Omloop Het Nieuwsblad.

Opakovanie zostavy z vlaňajška

Zopakovala sa vlaňajšia edícia, keď Van Avermaet rovnako v závere prekonal Sagana. V špurte trojčlennej vedúcej skupiny obsadil tretiu priečku Sep Vanmarcke z družstva Cannondale-Drapac.

Únik sa vytvoril až po prejazde cez prvý úsek s mačacími hlavami, dopredu sa dostali Gedibinas Bagdonas (Ag2r) a Justin Jules (Veranclassic). K nim sa pridali neskôr ďalší štyria cyklisti a preteky viedla šesťčlenná skupinka. Na ťažkom Taaienbergu nasadil tempo Jasper Stuyven z tímu Trek-Segafredo a roztrhal pelotón.

Najviac síl mal Van Avermaet

Udržali sa pri ňom iba Sagan, Van Avermaet, Edward Theuns a Vanmarcke. O chviľu bolo vpredu už 11 jazdcov. Sagan bol v pohode a na Wolvenbergu nechal za sebou niekoľkých súperov. S dvojnásobným majstrom sveta spolupracovali najmä Van Avermaet a Vanmarcke, 50 km pred cieľom mali pred prenasledovateľmi náskok 40 sekúnd.

V následnej pasáži bez stúpaní si vedúci cyklisti dokázali udržať odstup. Po úseku Paddestraat zostala vpredu už len trojica Sagan, Van Avermaet a Vanmarcke, 15 km pred cieľom mali k dispozícii polminútový náskok. Prenasledovatelia 10 km pred koncom svoju snahu vzdali a ich starta na lídrov neustále narastala. V tej chvíli bolo jasné, že o triumf si to rozdá vedúca trojka. V stúpaní do cieľa s priemerným sklonom štyroch percent mal najviac síl Van Avermaet a obhájil vlaňajšie prvenstvo na úvodnej flámskej klasike tejto sezóny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá