Ak ľudia v Neapole potrebujú lekára, nájdu ho na tenisovom kurte

Ak ľudia v Neapole potrebujú lekára, nájdu ho na tenisovom kurte
Zdroj foto: foto ilu SITA/Marko Erd
Talianska polícia zatkla v piatok 55 lekárov, zdravotných sestier a ďalších zamestnancov v centrálnej štátnej nemocnici Loreto Mare v Neapole za podvádzanie v označovaní príchodu na pracovisko.

Jeden z podozrivých pracoval ako šéfkuchár a ďalší si išiel zahrať tenis, pritom však mali na elektronickom označovači zaznamenané, že sú v službe. Informovali o tom na tlačovej konferencii vyšetrovatelia. Skryté kamery, odpočúvanie telefónov a sledovanie odhalili, že neeticky sa správajúci lekári, zdravotné sestry a rádiológovia podvádzali pri označovaní príchodu na pracovisko - a to tak, že spomedzi seba vybrali jedného, ktorý ich v práci zaregistroval.

Jeden podozrivý urobil v priebehu niekoľkých mesiacov 490 označení, dodala prokuratúra v Neapole. Jedného lekára z tejto siete údajných "ulievačov" videli odísť z nemocnice, naskočiť do taxíka a hrať tenis; ďalší údajne pracoval ako šéfkuchár v hoteli, pritom mal však službu v nemocnici; ostatní, ktorí vykĺzli z nemocnice, išli napríklad nakupovať.

Podozriví takto za päť rokov podviedli štátnu kasu o sumu v odhadovanej výške 800.000 eur, uviedli vyšetrovatelia. Zadržaní sa nachádzajú v domácom väzení. Celkovo polícia vyšetruje za tento podvod 94 zamestnancov nemocnice.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá