Ružínsky most sa konečne dočká rekonštrukcie, vláda prisľúbila pomoc

Finančnú pomoc vlády pri rekonštrukcii mosta nad vodnou nádržou Ružín prisľúbil počas pracovného výjazdu v Košiciach premiér Robert Fico. Náklady na rekonštrukciu mosta, ktorý je v havarijnom stave, sa odhadujú na viac ako osem miliónov eur.

Ide o investíciu veľkého rozsahu

V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber zhotoviteľa, ktoré by malo byť ukončené v marci. "Poskytneme samosprávnemu kraju finančnú výpomoc, pokiaľ ide o rekonštrukciu tohto objektu. Podmienky a celkový objem finančnej čiastky dohodneme s pánom predsedom samosprávneho kraja," uviedol predseda vlády.

V Košiciach rokoval s predsedom Košického samosprávneho kraja Zdenkom Trebuľom a primátorom Košíc Richardom Rašim. Fico konštatoval, že most je veľmi dôležitý z hľadiska prepojenia regiónov, ktoré patria medzi najmenej rozvinuté okresy, s Košicami, a pre samosprávny kraj ide o investíciu veľkého rozsahu.

Solidarita s regiónmi

"Verím, že to nie je ani prvý ani posledný príklad, kedy preukazujeme solidaritu s regiónmi, mestami a obcami Slovenska, pokiaľ vidíme, že nie je možné vyriešiť problém vlastnými finančnými zdrojmi," dodal premiér.

Vlastníkom mosta nad Ružínom v okrese Košice-okolie je KSK. Pre automobilovú dopravu ho uzatvorili 24. decembra 2016, čo skomplikovalo dopravné spojenie okresov Spišská Nová Ves a Gelnica s krajským mestom.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá