Hádka medzi kamionistami sa skončila tragédiou, Slováka mali ubiť tyčou

Hádka medzi kamionistami sa skončila tragédiou, Slováka mali ubiť tyčou
Zdroj foto: ilu foto SITA/AP
Na parkovisku pri čerpacej stanici na okraji írskeho mesta Fermoy našli v noci na stredu mŕtveho vodiča kamiónu, ktorého niektoré médiá identifikovali ako 40-ročného Slováka. Ten údajne zahynul, keď na neho kolegovia pri hádke zaútočili železnou tyčou.

Polícia zatkla dvoch mužov

Írska verejnoprávna stanica RTÉ uviedla, že obeťou incidentu je slovenský občan, ktorý však už niekoľko rokov žil v meste Fermoy so svojou manželkou a dvoma dcérami. Ďalšieho napadnutého muža vo veku 30-40 rokov podľa tejto správy previezli so zraneniami do nemocnice v meste Cork, jeho život však nie je ohrozený.

Viaceré írske elektronické médiá informovali, že usmrtený i zranený muž pochádzali z Poľska. Polícia po incidente na parkovisku, ktoré sa nachádza na ceste medzi Corkom a Dublinom, zatkla dvoch iných kamionistov, podľa správy servera thejournal.ie však neskôr oboch prepustila na slobodu bez toho, aby voči nim vzniesla obvinenia.

Pre krik nemohli spať

Internetové vydanie denníka The Irish Sun uviedlo, že hádka medzi vodičmi kamiónov vypukla v utorok neskoro večer a podľa nemenovaných zdrojov mohla súvisieť s predajom nezákonne dovezených cigariet. Vyústila do útoku železnou tyčou, pri ktorom jeden z mužov utrpel smrteľné poranenia hlavy.

Jeho telo našli pracovníci priľahlej servisnej stanice po tom, ako sa viacerí kamionisti z parkoviska sťažovali, že pre krik nemôžu spať.
Polícia sa snaží nočný incident objasniť aj pomocou záberov z bezpečnostnej kamery.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá