Časť Slovenska potrápi silný vietor, Tatry zasiahne víchrica

Časť Slovenska potrápi silný vietor, Tatry zasiahne víchrica
Zdroj foto: SITA/AP
Sever a stred Slovenska bude trápiť silný vietor. Na hrebeňoch Tatier môže dosiahnuť krátkodobo v nárazoch rýchlosť 145 až 180 kilometrov za hodinu.

Slovenský hydrometeorologický ústav preto vydal pre okresy Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Poprad a Brezno výstrahu 3. stupňa, ktorá potrvá od polnoci do piatka 12.00 h.

Takáto rýchlosť vetra je podľa meteorológov v danom ročnom období a oblasti extrémne vysoká a predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

So silným vetrom na horách treba počítať aj v okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Žilina, Martin, Ružomberok, Banská Bystrica a Kežmarok. Meteorológovia tu očakávajú výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť 115 až 145 kilometrov za hodinu. SHMÚ pre tieto okresy vyhlásil výstrahu 2. stupňa, ktorá potrvá do piatka 17.00 h.

Veterno má byť aj na horách v iných okresoch Slovenska. SHMÚ tu miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch krátkodobo 90 až 115 kilometrov za hodinu.

Hydrológovia SHMÚ zároveň varujú pred ľadovou povodňou i povodňou z dažďa a topiaceho sa snehu v Žilinskom a Trenčianskom kraji a na juhovýchode Slovenska, v okresoch Košice okolie a Trebišov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá