Kultový brankár Suttonu po tipérskej kauze ukončil kariéru

Kultový brankár anglického futbalového klubu Sutton United Wayne Shaw sa rozhodol ukončiť kariéru. Náhradník bol ústrednou postavou osemfinálového zápasu FA Cupu proti Arsenalu Londýn (0:2), keď sa v 82. minúte zahryzol na lavičke do mäsového sendviča.

Štyridsaťpäťročný Shaw po vlne kritiky ponúkol v utorok svoj dobrovoľný odchod z klubu, ktorý vedenie akceptovalo. "Je to smutný koniec pekného príbehu. Neviem, či išlo o stávku, ale neprekvapilo by ma to. Wayne sa stal hviezdou, ale nemyslím si, že to na nás vrhlo dobré svetlo," citoval slová trénera Paula Doswella internetový portál sportal.de.

V utorok médiá priniesli informácie, že stávkové kancelárie ponúkli pred zápasom kurz 8:1 na to, že "Roly Poly-Goalie" (v preklade guľatý brankár -pozn.) počas zápasu niečo zje. "Pár priateľov si stavilo, ja nie," priznal pre periodikum Daily Mail.

Počin asi 150 kg vážiaceho Shawa vyšetruje Anglická futbalová asociácia. "Skúmame, či nedošlo k porušeniu pravidiel v súvislosti so stávkami," reagoval hovorca FA. Sutton hrá v piatej anglickej lige. Arsenal vyhral 2:0 a v boji o semifinále ho čaká ďalší účastník 5. ligy Lincoln City.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá