NHL: Jágrov 135. víťazný gól, Columbus zdolal Pittsburgh

18.2.2017 08:45

Jaromír Jágr dva dni po svojich 45. narodeninách rozhodol o víťazstve Floridy 4:1 na ľade Anaheimu v piatkovom zápase zámorskej hokejovej NHL. Ducks viedli od 23. min gólom Andrewa Cogliana, no vzápätí vyrovnal Colton Sceviour.

O ďalšie dve minúty neskôr nestarnúci český krídelník aktívnym napádaním obral o puk Josha Mansona a po sérii kľučiek prekonal brankára Johna Gibsona. Pre Jágra to bol už 760. presný zásah v profilige. Triumf Panthers neskôr zveľadili Aaron Ekblad a Derek MacKenzie. "Panteri" si pripísali v profilige tretie víťazstvo za sebou.

Zaujímavosťou je, že Jágr si po štyridsiatke zapísal už 258. kanadský bod a len päť bodov ho delí od rekordu Gordieho Howa. Rodák z Kladna zaznamenal 135. víťazný gól v profilige, viac ich na svojom konte v tejto súťaži nemá nik. Rozdielový gól v minulosti po štyridsaťpäťke strelil iba jediný hráč - Chris Chelios.

Sumáre:

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 22. R. Murray (W. Karlsson, J. Anderson), 62. Dubinsky (Atkinson, S. Jones) - 27. Cole (Malkin)

Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 20. Skinner (Stempniak, Pesce) - 14. Barrie (Iginla, J. Mitchell), 65. Rantanen (Duchene)

Anaheim Ducks - Florida Panthers 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Góly: 23. Cogliano (L. Shaw) - 25. Sceviour (MacKenzie, S. Thornton), 27. Jágr, 31. Ekblad (Trocheck, Marchessault), 59. MacKenzie