Českí policajti evakuovali pražské letisko, anonym tam nahlásil bombu

Českí policajti evakuovali pražské letisko, anonym tam nahlásil bombu
Zdroj foto: SITA/AP
Plynulosť prevádzky na medzinárodnom letisku v Prahe narušil anonymný telefonát oznamujúci bombu v jeho druhom termináli. Policajti následne evakuovali celú lokalitu.

Počas pyrotechnickej prehliadky nesmeli lietadlá odlietať do krajín schengenskej zóny. Bomba sa nenašla a krátko po 22.00 h bola prevádzka obnovená. Informoval o tom český spravodajský portál Novinky.cz. s odvolaním sa na hovorkyňu cudzineckej polície Kateřinu Rendlovú. Letisko Václava Havla čaká vyčísľovanie škôd, rovnako ako aj letecké spoločnosti, ktorých sa dočasné uzatvorenie terminálu a meškanie letov týkalo.

Narušenie prevádzky letiska sa bezprostredne dotklo pasažierov chystajúcich sa na odlet napríklad do Mníchova, Paríža alebo Zürichu. Polícia musela vo štvrtok pred 20.00 h uzavrieť Terminál 2 a jeho okolie. Cestujúci sa presunuli do susedného Terminálu 1, ktorý fungoval ako zvyčajne. Policajný zásah nemal vplyv na odlety. Pasažierov prilietavajúcich na druhý terminál presmerovávali na Terminál 1.

Po ukončení prehliadky sa do terminálu najprv vrátili zamestnanci a nakoniec aj cestujúci, ktorých postupne odbavovali. Museli absolvovať bezpečnostnú kontrolu, po nej odleteli do svojich destinácií. Táto mimoriadna udalosť sa zaobišla bez incidentov, dodal portál Novinky.cz.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá