Hokejová legenda oslavuje 45. narodeniny a dôchodok neplánuje

Hokejová legenda oslavuje 45. narodeniny a dôchodok neplánuje
Zdroj foto: SITA/AP
Už 45. narodeniny v stredu 15. februára oslavuje svetová hokejová legenda Jaromír Jágr. Rodák z Kladna má na svojom konte mnoho úspechov, no hokej ho stále baví. Vo veku 45 rokov by sa už očakávalo, že si bude užívať hokejový dôchodok, ale na ten nechce ani pomyslieť.

Viac ako polovica života v NHL

Je až neskutočné, že viac ako polovicu celého života odohral v zámorskej NHL, v ktorej ani teraz vo svojej 23. sezóne v profilige nepatrí do starého železa. "Neriešim to. Bol by som radšej, ak by som mal tridsať, no nič s tým neurobím," vyhlásil tesne pred narodeninami Jágr. Viackrát sa nechal počuť, že to v NHL potiahne aj do päťdesiatky, ak mu to zdravie a okolnosti umožnia.

V zámorí sa Jaromír Jágr objavil ako 18 ročný v sezóne 1990/1991, dlho hral za Pittsburgh po boku Marka Recchiho, Paula Coffeyho, Rona Francisa či Maria Lemieuxa. Postupne sa vypracoval na hviezdu nielen v klubovom meradle, ale aj v reprezentácii. S "tučniakmi" sa dvakrát tešil zo zisku Stanleyho pohára, v národnom tíme si vybojoval olympijské zlato v japonskom Nagane 1998 aj dva tituly majstra sveta v rokoch 2005 a 2010.

Ako darček môže dostať 1900. bod

V kanadsko-americkej profilige Jaromír Jágr atakuje už hranicu 1700 zápasov v základnej časti, chýba mu k tomu už len sedemnásť štartov. V mnohých historických štatistikách NHL sa pohybuje v popredí, vo viacerých je pred ním len legendárny Wayne Gretzky. Na svojom konte má 1899 bodov v základnej časti za 759 gólov a 1140 asistencií.

V stredu sa Jágrova Florida predstaví na ľade San Jose a český veterán má možnosť získať v deň narodenín už 1900. bod v profilige. Jeho štatistiky mohli byť omnoho impozantnejšie, no v rokoch 2008 až 2011 pôsobil v ruskom Omsku. "Nikto nevie, či by to tak bolo. Žiadny svoj krok neľutujem," povedal už mnohokrát Jágr.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá