Čo poslal Kollár Matovičovi do mobilu? Ľútosť to nebola, tvrdí

Čo poslal Kollár Matovičovi do mobilu? Ľútosť to nebola, tvrdí
Zdroj foto: SITA/Marko Erd
Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár nevyjadril ľútosť nad vyjadrením podpredsedu svojho hnutia Milana Krajniaka, ako to tvrdil na tlačovej besede predseda OĽaNO Igor Matovič.

Kollár za Krajniakom stojí

Ako povedal Kollár, za Krajniakom si stojí a zdieľa jeho názor na prerušenie mimoriadnej schôdze NR SR o odvolávaní premiéra Roberta Fica. Viac sa však ku komunikácii s Matovičom nechcel vyjadrovať. „Opozícia sa nemá hašteriť, posilňuje tým Fica,“ zdôraznil Kollár.

Matovič na tlačovej besede povedal, že Kollár mu v súvislosti s prerušením mimoriadnej schôdze poslal do mobilu iné vyjadrenie, ako prezentoval Krajniak. Podľa predsedu OĽaNO mu napísal, „že mu je ľúto, že sa takto vyjadril“.

Šáškárne nemajú zmysel

Krajniak sa podľa Matoviča nechal uniesť a chcel byť zaujímavý pre médiá. Podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak povedal, že je znechutený z diania v parlamente.

„Načo sme zvolávali schôdzu na odvolávanie vlády, keď Igor Matovič ju druhýkrát zmaril, tak ako v lete. Vedel, že takýmto správaním dá zámienku predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi, aby schôdzu mohol odročiť. Mali by sme používať argumenty,“ povedal novinárom s tým, že takéto "šaškárne" nemajú zmysel.

Predseda NR SR Andrej Danko prerušil 13. schôdzu parlamentu hneď na jej začiatku. Dôvodom bolo, že predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič neposlúchol Dankovu výzvu nepoužívať obrázky. Líder OĽaNO pokračoval vo svojej reči, pričom argumentoval, že obrázky sú súčasťou predkladaného materiálu, a tým neporušuje rokovací poriadok. Predseda parlamentu ho následne vykázal zo sály a zvolal poslanecké grémium.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá