Na prešovskej prokuratúre padol výstrel. Justičný strážca mal obrátiť zbraň proti sebe, bojuje o život
V budove na Masarykovej ulici v Prešove, kde sídli prokuratúra, došlo k streľbe.
Podľa informácií televízie JOJ 24 sa zranil člen justičnej stráže, ktorý mal obrátiť zbraň proti sebe.
Na miesto incidentu dorazili záchranári, ktorí začali s oživovaním. Podľa zdroja televízie bola zranená osoba pri ich príchode ešte pri vedomí a dýchala. Utrpela vážne strelné poranenie.
„Dňa 22. júla bol v poludňajších hodinách počas služobnej prestávky v priestore vyhradenom pre príslušníkov ZVJS v budove KP v Prešove nájdený službukonajúci príslušník justičnej stráze so strelným poranením hlavy. Okolnosti a príčiny udalosti sú predmetom vyšetrovania, aktuálne vyšetrovateľ inšpekčnej služby vykonáva prvotné úkony. Zranený bol odvezený záchrannou zdravotnou službou," potvrdili televízii JOJ v stanovisku z Krajskej prokuratúry v Prešove.
V zbore pracoval 20 rokov
Podľa informácií TV Markíza 42-ročný príslušník v zbore pracoval od roku 2005 a bol zaradený v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody Prešov na úseku justičnej stráže. Postreliť sa mal sám.
„Nakoľko v predmetnej veci prebieha vyšetrovanie zo strany Policajného zboru, Zbor väzenskej a justičnej stráže sa nebude k tejto mimoriadnej udalosti bližšie vyjadrovať,“ doplnila pre tvnoviny.sk hovorkyňa ZVJS Anna Bečková Ragasová.
Hovorkyňa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Andrea Dobiášová uviedla, že sa prípadom už zaoberajú. „V tejto chvíli je však predčasné poskytnúť akékoľvek informácie,“ skonštatovala.
Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Petra Klimešová uviedla, že ambulancia rýchlej lekárskej pomoci previezla 42-ročného muža zaintubovaného na umelej pľúcnej ventilácii s diagnózou porucha vedomia do nemocnice v Košiciach.
Reagoval Susko
Minister spravodlivosti Boris Susko (Smer-SD) je v súvislosti s utorkovým postrelením príslušníka ZVJS v kontakte s riaditeľom zboru. Situáciu podľa svojich slov pozorne sleduje.
„Myslíme v týchto chvíľach na všetkých, ktorých sa udalosť priamo či nepriamo dotkla. Sme pripravení poskytnúť rodine postreleného príslušníka pomoc napríklad formou psychologickej podpory,“ uviedol.
Streľba pri slovenských hraniciach má dve obete. Páchateľ je na úteku, môže byť ozbrojený
Máš dobrý tip na reportáž?
Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.
Zistiť viac