Trump pri rokovaniach s EÚ neustupuje. Na dovoz európskeho tovaru požaduje clo najmenej 15 percent

19.7.2025 07:20

Clá v minimálnej výške 15 až 20 percent - také sú podľa zdrojov denníka Financial Times požiadavky Donalda Trumpa v rokovaniach s Európskou úniou. Brusel sa pritom už týždne snaží dospieť k dohode, ktorá by zachovala 10-percentné clá na väčšinu európskych tovarov.

Šéfa Bieleho domu neobmäkčila ani ponuka Únie znížiť clá na autá dovážané z USA. Eurokomisár pre obchod Maroš Šefčovič už podľa denníka informoval úniových veľvyslancov o nepriaznivom výsledku svojich rokovaní vo Washingtone.

EÚ sa dostáva do zložitej situácie, Trump totiž avizoval, že ak sa žiadna dohoda nepodarí, od 1. augusta zavedie na všetok dovoz z Únie clo vo výške 30 percent. Hoci Európska komisia avizovala, že v takom prípade prijme odvetné opatrenia, členské krajiny v tomto postoji nie sú jednotné.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok
Sledujte ta3 na Google news po kliknuti zvoľte "Sledovať"