Svetový džezový vokalista si už nezakoncertuje, zomrel Al Jarreau

Svetový džezový vokalista si už nezakoncertuje, zomrel Al Jarreau
Zdroj foto: SITA/AP
Jeden z najväčších džezových vokalistov všetkých čias Al Jarreau zomrel v Los Angeles vo veku 76 rokov. Oznámili to americké médiá. Sedemnásobného laureáta ceny Grammy hospitalizovali nedávno pre vyčerpanosť a on v stredu oznámil, že odchádza na odpočinok a zrušil nadchádzajúce koncerty.

Webová stránka tmz.com pripomenula, že koncertoval takmer nepretržite 50 rokov. V uplynulých rokoch bojoval s respiračnými a srdcovými problémami. Jeho manažér Joe Gordon, ktorého citovala tlačová agentúra DPA, uviedol, že Jarreau zomrel v prítomnosti niekoľkých členov svojej rodiny a priateľov.

Gordon informoval, že sa uskutoční malá súkromná rozlúčka so zosnulým. Jeho vyhlásenie zverejnil na svojej webovej stránke časopis Ebony. "Zatiaľ nie je plánovaná žiadna verejná rozlúčka, ale budem vás informovať, ak sa to zmení," dodal Gordon.

Jarreu sa narodil a vyrástol v Milwaukee. Vďaka svojmu speváckemu štýlu sa stal jedným z najväčších džezových vokalistov. Získal sedem cien Grammy, prvú v roku 1977 za svoj album z vystúpenia "Look to the Rainbow". Jeho syn Al minulý týždeň povedal, že otec spieval jednej zo zdravotných sestier, ktoré ho ošetrujú, svoju pieseň Moonlighting.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá