Nemec Doll prekapujúco majstrom sveta v šprinte, Hasilla so životným úspechom

11.2.2017 17:56

Nemec Benedikt Doll sa stal prekvapujúco biatlonovým majstrom sveta v šprinte. Na 10 km trati ho v rakúskom Hochfilzene delilo od strieborného Nóra Johannesa Thingnesa Boea len 0,7 sekundy, bronz si vybojoval obhajca titulu Francúz Martin Fourcade so stratou 23,1 sekundy.

Veľmi dobrý výkon podal slovenský biatlonistka Tomáš Hasilla so životným úspechom, keď skončil s čistou streľbou 16-ty. Z ďalších Slovákov sa na 47. miesto zaradil Martin Otčenáš, 62. skončil Michal Šima a 77. Matej Kazár.

Štartovná listina so 102 menami ukrývala v sebe aj taktiku, niektorí špičkoví biatlonisti vsadili na nižšie čísla, ako napríklad so štvorkou najväčší favorit, obhajca titulu Francúz Martin Fourcade. Na vyššie sa spoľahli napríklad Nóri, až na 96-ku vsadil J.T.Boe, majster sveta spred dvoch rokov, jeden z najvážnejších konkurentov Fourcada. Od roku 2012 zbierali tituly jedine Nóri, vrátane Svendsena, a Fourcade.