Hráčky Good Angels vyhrali v prvom štvrťfinále nad Ceglédom

9.2.2017 22:46

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v prvom zápase štvrťfinále play off Európskeho pohára FIBA nad maďarským tímom VBW CEKK Cegléd 79:64. Víťazstvo slovenského tímu sa nerodilo ľahko a Košičanky počas zápasu prehrávali aj o osem bodov.

SITA/Ivan Fleischer

Súper sa nevzdával

V záverečnej štvrtine však zlomili odpor súpera a do odvety si prenášajú 15-bodový náskok. Tá je na programe vo štvrtok 16. februára v Cegléde. Už prvá štvrtina naznačila scenár zápasu. Košičanky sa nevedeli dostať do ideálnej hernej pohody, hoci v úvodnej desaťminútovke viedli po trojke Stehlíkovej aj o osem bodov.

Maďarský tím sa však nezlomil a podporovaný početnou skupinou fanúšikov robil domácim hráčkam problémy. Košičanky síce vyhrali prvú štvrtinu 19:18, no druhá vyznela v prospech hosťujúceho družstva. Hráčky Ceglédu viedli v 18. minúte po trestných hodoch Medgyessyovej o osem bodov - 27:35, napokon Good Angels do konca prvého polčasu stiahli toto manko na päť - 32:37.

Záver im vyšiel

Stíhacia jazda domácich v úvode druhého dejstva znamenala vyrovnanie na 39:39, resp. 41:41. Bálintová následne premenila aj ďalšie dva trestné hody, no hostky získali náskok späť. V obojstranne nervóznej tretej štvrtine Žirková trojkou upravila na 54:51 a pred záverečnou časťou bol náskok domáceho družstva päťbodový - 56:51.

Stehlíkovej dva trestné hody znamenali najvyšší náskok Košičaniek v zápase - 62:53 a od tohto momentu už slovenský tím kontroloval priebeh zápasu. Náskok Košičaniek postupne narastal a hostky už zápas nezdramatizovali. Košičanky si už víťazstvo nenechali ujsť a svoj náskok napokon navýšili na 15 bodov - 79:64.