Údajný boss takáčovcov zostáva za mrežami, troch prepustili

Ďalší traja údajní členovia bratislavskej zločineckej skupiny takáčovcov budú definitívne stíhaní vo väzbe. Medzi nimi aj údajný boss skupiny Ľubomír Kudlička, prezývaný Kudla. Rozhodol o tom Najvyšší súd SR.

Na neverejnom zasadnutí o tom rozhodol Najvyšší súd SR. Zároveň prepustil na slobodu ďalších troch členov skupiny. Medzi nimi známeho bobistu a olympionika Milana Jagnešáka.

Už v utorok 7. februára Najvyšší súd SR rozhodol, že iní traja členovia bratislavskej skupiny takáčovcov budú definitívne stíhaní za mrežami vo väzbe. Ďalších štyroch prepustil súd na slobodu. Špecializovaný trestný súd v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica, vzal 1. februára do väzby šiestich obvinených z bratislavskej skupiny takáčovcov.

Výsluchom obvinených začal sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, rozhodovať o návrhu na vzatie do väzby 13 členov skupiny známej ako takáčovci. Na súd ich priviezli kukláči, vrátane údajného bossa gangu Ľubomíra Kudličku. Národná kriminálna agentúra ich zadržala 29. januára v Bratislave a okolí. Kudlička sa na polícii prihlásil sám.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá