Live
Archív
iSekunda
mReportér
upozornenia

Vzdelávanie v 21. storočí

každú druhú stredu o 15:30

Archív relácie

VZDELAVANIE-V-21.STOROCI-DIGITALIZACIA-SKOL
Vzdelávanie v 21. storočí

Vzdelávanie v 21. storočí: Digitalizácia škôl

V tejto epizóde sme sa venovali digitalizácii škôl prostredníctvom projektu Digi EDU. Tento projekt zabezpečí modernizáciu škôl po celom Slovensku. Ako môže digitalizácia zmeniť slovenské školstvo a pripraviť naše deti na digitálnu budúcnosť. V štúdiu sme privítali Alexandra Kriška, Odbor digitálnej implementačnej jednotky MŠVVaM a Pavla Sadloňa, riaditeľa Gymnázia na ul. Ladislava Sáru 1.

VZDELAVANIE-V-21-STOROCI
Vzdelávanie v 21. storočí

Vzdelávanie v 21. storočí: Rola riaditeľa v kurikulárnej reforme

V tomto školskom roku bolo do postupného zavádzania do štátneho vzdelávacieho programu zapojených 39 škôl. Od septembra pribudne ďalších 400 škôl. Aký bol tento rok z pohľadu ministerstva a aký z pohľadu škôl? Akú úlohu majú riaditelia? V štúdiu sme privítali Petru Fridrichovú, riaditeľku Odboru podpory formálneho vzdelávania NIVaM a Luciu Smikovú, riaditeľku ZŠ Františka Hrušovského.

20240522 - VZDELAVANIE-V-21-STOROCI
Vzdelávanie v 21. storočí

Vzdelávanie v 21. storočí: Bude dostatok miest pre deti v školách?

Štát má povinnosť zabezpečiť prístup ku kvalitnému vzdelávaniu pre všetky deti. Ako však dokážeme v dnešnej dobe plnej demografických zmien naplniť túto základnú požiadavku? V najnovšej časti relácie Vzdelávanie v 21. storočí sme sa venovali aktuálnym výzvam a riešeniam v oblasti školského systému na Slovensku s Janou Hečkovou, riaditeľkou Odboru implementácie Plánu obnovy a odolnosti MŠVVaM, a s Ábelom Ravaszom, poradcom ministra školstva.

VZDELAVANIE-V-21-STOROCI-VYSOKE-SKOLY-STIPENDIA
Vzdelávanie v 21. storočí

Vzdelávanie v 21. storočí: Štipendiá pre budúcich učiteľov

V najnovšej epizóde sme sa zamerali na dve témy. V prvej časti sme sa venovali otázke, ako motivovať maturantov a vysokoškolákov, aby ostali na Slovensku. V druhej polovici sme rozobrali stav a budúcnosť pedagogického vzdelávania aj v súvislosti s nadchádzajúcou reformou. Hosťami boli štátny tajomník ministerstva školstva Róbert Zsembera a predseda Slovenskej asociácie pre kvalitu VŠ Ján Závadský.

VZDELAVANIE-CAST-1
Vzdelávanie v 21. storočí

Vzdelávanie v 21. storočí: Nový Štátny vzdelávací program

Predstavujeme vám novú reláciu Vzdelávanie v 21. storočí s moderátorkou Luciou Farkašovou. Môžete sa na ňu tešiť každý druhý týždeň v stredu o 15:30. V prvej epizóde sme sa rozprávali s ministrom školstva Tomášom Druckerom (Hlas-SD) o zmenách v školstve a o novom Štátnom vzdelávacom programe. V druhej časti sa k danej téme vyjadrili aj Jozef Sopoliga, predseda Kurikulárnej rady, a Daniela Ďurkovská, riaditeľka ZŠ Sokolíková v Bratislave.

strana 1 / 1
<< júl 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31