Live
Archív
Podcast
iSekunda

Svet technológií

Premiéra: SO 8:30 | Reprízy: NE 10:30, ST 21:30

Archív relácie

dsdsdsss
Svet technológií

Vylepšený digitálny systém, ktorý nahrádza papierové stravné lístky

Mnohí zamestnanci sú už roky zvyknutí na podporu stravovania od zamestnávateľa. Aj v tejto oblasti sa modernizuje a digitalizuje, a vďaka tomu väčšina zamestnancov využíva modernú formu stravovacej karty. Tá pritom prináša nové možnosti zamestnaneckých výhod, ktorými dokáže zamestnávateľ ľudí motivovať. Rozvoju stravovacích kariet a digitálnych riešení sa už dlhodobo venuje aj Asociácia moderných benefitov AMOBE a jej členovia. Prinášajú tak inovatívne riešenia aj v oblasti sociálnej politiky, cestovného ruchu, kultúry či gastra.

20230729_svet_technologii_do_48_piknik_3.jpg
Svet technológií

Oživte si piknik či stanovačku nápojmi s ľadom vyrobeným priamo v teréne

Prenosný výrobník ľadu Evo Icer, ktorý vyrába čínska spoločnosť Flextail, meria 279 x 320 x 320 milimetrov a údajne váži 9,5 kilogramu. Je napájaný 200-Wh lítiovou batériou, ktorej jedno trojhodinové nabitie by malo stačiť na približne 30 cyklov výroby ľadových kociek. Každý cyklus pritom produkuje 12 kociek ľadu, pokiaľ si používateľ nezvolí menšie množstvo.

20230729_svet_technologii_do_48_cerpadlo.jpg
Svet technológií

Kam sa posunul vývoj v rekuperáciách i v spojení s tepelným čerpadlom?

Ten, kto sa v tomto období púšťa, alebo už aj rozbehol stavbu rodinného domu, vie, že energetická efektívnosť novostavieb je dnes už povinná. Rieši sa to už nielen efektívnejšou izoláciou, ale aj napríklad tepelným čerpadlom. No a do budúcnosti sa predpokladá, že k tomu zrejme pribudne aj predpísaná rekuperácia. Ukážeme vám teda, aké novinky sa práve pri rekuperácii objavili v ostatnom období.

strana 1 / 45