Nové tváre v politike

ta3
13.8.2023 12:01

O voľbu poštou zo zahraničia požiadalo skoro 73 tisíc ľudí, zo 131 štátov. Neznamená to automaticky, že budú aj všetci hlasovať, no aj tak je to najviac v histórii. Čím to len bude? Žeby politikmi, kvôli ktorým mnohí vzali nohy na plecia a nie je im jedno, čo len s nami bude? Žeby spoločenskou situáciou, ktorá je, kvôli politikom prahnúcim po moci, rozpoltená ako už dávno nie?

Jedno je isté. Do sveta odišli státisíce Slovákov. Za lepšou prácou, kvalitnejším štúdiom, za menej toxickým prostredím, skrátka za lepším životom a už sa možno nikdy nevrátia. Iste niektorým z vás, ktorí boli v živote najďalej v susednej obci v potravinách je to jedno, no mnohí by aj návrat domov riskli. Obávajú sa však planých sľubov, výsledku volieb ako cez kopirák a nemajú istotu, že zlom príde práve po týchto voľbách. Do ktorých ide 25 politických subjektov s už menej ako 2722 kandidátmi, keďže niektorí dobrovoľne i nedobrovoľne nekandidujú.

Vy všetci, ktorých okrem iného lákajú pozlátené kľučky v Národnej rade a tučný poslanecký plat, čo urobíte preto, aby sa tisíce Slovákov vrátili domov? Alebo vám na vybranej hŕstke ľudí zo zahraničia nezáleží? Lebo veď aj tak sa už mnohí vrátiť nemienia, prídu len, keď si chcú dať opraviť zuby a takí by spolu s Bratislavou, kde sa nežije skutočný život, ani nemali rozhodnúť o výsledku volieb?....hm? Mám pre vás novinku. Mnohí z nich tvrdia, že sa vrátia iba vtedy, keď sa situácia na Slovensku zlepší. Tak čo, slovutní kandidáti, to bude kedy? Na svätého dyndy?

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok