Zjazdárka Farkašová získala na MS v Taliansku tretie zlato

TA3 SITA
30.1.2017 22:21

Päťnásobná paralympijská víťazka Henrieta Farkašová v pondelok získala už svoje tretie zlato na majstrovstvách sveta telesne a zrakovo znevýhodnených lyžiarov v talianskom Tarvisiu.

Po štvrtkovom víťazstve v super G a sobotňajšom triumfe v superkombinácii nenašla skúsená 30-ročná Farkašová s navádzačkou Natáliou Šubrtovou premožiteľku ani v pondelkovom obrovskom slalome. Vyhrala ho s náskokom 6,55 s pred Britkou Millie Knightovou.

Ďalší Slováci skončili v pondelok tesne za medailovými umiestneniami. Medzi stojacimi ženami ďalšia Slovenka Petra Smaržová obsadila štvrtú pozíciu. V kategórii zrakovo znevýhodnených lyžiarov bol rovnako štvrtý Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom a Mareka Kubačku s navádzačkou Máriou Zaťovičovou klasifikovali na 5. mieste.

Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom v pondelok neštartoval. Medzi stojacimi mužmi skončil Martin France 4. priečke.
Šampionát vyvrcholí v utorok slalomom vo všetkých kategóriách.