Strelec z Handlovej: Nechcel som ho zabiť, len ho zraniť. ta3 má uznesenie s výsluchom, opisuje útok na premiéra

ta3 získala anonymizované uznesenie o väzbe pre atentátnika Juraja C. V dokumente opisuje útok na Roberta Fica, ale aj to, že nikdy nemal v úmysle premiéra zavraždiť.

Obvinený na výsluchu povedal, že nechce žiadnym spôsobom mariť priebeh trestného konania. Z uznesenia vyplýva, že si “uvedomuje, že konal úplne neprípustne, nemal ublížiť poškodenému. Mal mu radšej odovzdať knihu, ktorú mal pre neho prichystanú. Úprimne ľutuje svoje konanie, ale opakuje, že strieľať vie a mieril tak, aby určite neohrozil život poškodeného. Taktiež dával veľký pozor, aby ani náhodou neohrozil žiadneho človeka v dave, ani ochranku. Ospravedlňuje sa za svoje konanie poškodenému“.

Chcel sa pomstiť

Na výsluchu ďalej uviedol, že nesúhlasil s politikou súčasnej vlády, so zrušením ÚŠP a nesúhlasí s prenasledovaním kultúrnych a mediálnych pracovníkov. Tiež vypovedal, že chce, aby bola poskytnutá vojenská pomoc Ukrajine a “považuje terajšiu vládu za judášsku voči Európskej únii“. Preto sa rozhodol, že bude konať. Rozhodol sa, že poškodí zdravie premiéra, stojí v uznesení.

Ďalej uviedol, že nemal v úmysle niekoho zabiť. Asi v pondelok 13. mája 2024 sa rozhodol, že sa tejto vláde za takú politiku pomstí, pričom tak chcel urobiť strelnou zbraňou, ktorú má v legálnej držbe.

V uznesení opisuje priebeh útoku. Zopakoval, že Fica nechcel zabiť, len mu ublížiť. Uvedomoval si riziko a to, že ho chytia. Tiež povedal, že je “sociálne senzitívny a všetky veci čo sa dejú v spoločnosti ho úžasne iritujú“

Celé uznesenie si môžete prečítať nižšie.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok