Žaloba Smeru neuspela. Polícia odmietla podozrenia pre darovanie migov na Ukrajinu

ta3/TASR
15.11.2023 12:02

Polícia nevidí dôvod na začatie trestného stíhania v súvislosti s darovaním stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu. Vec odmietla.

Všetky migy sú už na Ukrajine, potvrdil Naď. Kyjev si vie stíhačky opraviť
Facebook/Jaro Naď - minister obrany SR

Rozhodnutie vyšetrovateľa nie je právoplatné vzhľadom na podanú sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať dozorový prokurátor. Informáciu potvrdila Andrea Dobiášová z oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru.

Žaloba Smeru neuspela

"V trestnej veci podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov v súvislosti okrem iného aj s darovaním stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu bolo vyšetrovateľom Policajného zboru vydané rozhodnutie, pretože nebol dôvod na začatie trestného stíhania," skonštatovala Dobiášová. Rovnako vyšetrovateľ nevidel dôvod ani na postup podľa paragrafu, ktorý hovorí o odložení veci, ak je trestné stíhanie neúčelné.

Dočasne poverená vláda Eduarda Hegera v marci rozhodla, že Ukrajine poskytne 13 stíhačiek MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub. Viacerí politici i právnici tvrdili, že dočasne poverený kabinet nemal oprávnenie darovať migy, keďže to považovali za zásadnú otázku zahraničnej politiky.

Generálna prokuratúra SR pre darovanie stíhačiek evidovala viacero trestných oznámení, podala ho napríklad aj vtedajšia opozičná strana Smer-SD.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok