Zomrela žena z ikonickej fotografie po útokoch na americké Dvojičky

TASR
27.8.2015 10:07

Vo veku 42 rokov zomrela v Spojených štátoch žena zachytená na ikonickom zábere odfotografovanom krátko po útokoch na newyorské Svetové obchodné centrum z 11. septembra 2001.

Zomrela žena z ikonickej fotografie po útokoch na americké Dvojičky
SITA/AP Twitter/nytimes

Bojovala s rakovinou

Marcy Bordersová, ktorej sa podarilo vyviaznuť z padajúceho mrakodrapu, podľahla podľa spravodajskej stanice CNN  rakovine žalúdka.

Fotograf Stan Honda zachytil vtedy mladú Bordersovú v spoločenskom kostýme a s náhrdelníkom celú pokrytú prachom so zúfalým výrazom v tvári a beznádejným gestom tesne po tom, ako sa jej podarilo vybehnúť z poškodenej Severnej veže. Bordersovej dcéra Noelle pre CNN potvrdila, že jej matka bojovala od vlaňajška s rakovinou žalúdka.

Depresie aj drogy

28-ročná Bordersová a matka dvoch detí pracovala v Severnej veži ako právna asistentka pre spoločnosť Bank of America. Od prežitia útoku na dvojičky WTC trpela depresiami, závislosťou na drogách a mala strach zo zamestnania sa.

V roku 2011 úspešne podstúpila liečenie a podaril sa jej návrat do normálneho pracovného života.  Neskôr jej však lekári diagnostikovali rakovinu. Ochorenie Bordersová pripisovala následkom prachu, ktorého sa nadýchala pri úteku z padajúcej budovy.

Obit-Dust_Lady_Photo-fddf0ba53d8a4742a4f73ad156b96c2a.jpg
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok