Hokejista Frolo prežil v Kazachstane chvíle hrôzy, poníženia a trápenia

Hokejista Frolo prežil v Kazachstane chvíle hrôzy, poníženia a trápenia
Zdroj foto: SITA
Slovenský hokejista Tomáš Frolo, ktorý sa dohodol na pôsobení v Banskej Bystrici, má za sebou nepríjemné skúsenosti z Kazachstanu, kde prežil chvíle hrôzy, poníženia a trápenia. Všetko len z toho dôvodu, že po štrnástich dňoch od podpisu zmluvy nesúhlasil so znížením mzdy.

Do Karagandy prišiel pred sezónou po štvorročnom pôsobení v Plzni. "Keď som s tým nesúhlasil, tak dostali od vedenia klubu pokyn, aby mi to poriadne znechutili a ja som skončil na vlastnú žiadosť," uviedol v rozhovore pre hokej.cz Frolo.

Napokon sa rozhodol zotrvať v Kazachstane, čo dnes možno aj ľutuje. Vo Vyššej lige odohral jeden zápas. "Dosť ma tam psychicky dusili, dávali mi poriadne zabrať. Stále som len behal a trénoval. Nebolo to vôbec príjemné. Potom som ani nemal kde spať," popisuje Frolo, ktorý zo dňa na deň prišiel o strechu nad hlavou. "Išiel som po Kazachstane s dvoma taškami. Našťastie, pomohli mi ľudia, ktorí chodievali v Karagande na hokej," dodáva.

Slovenský obranca nebol na tom počas pôsobenia v Karagande psychicky dobre a veľmi sa už tešil domov. Na súde by pravdepodobne v tejto krajine neuspel. "Všetkým hráčom, ktorí by chceli v budúcnosti ísť do Karagandy, by som chcel odkázať, aby to nerobili," zdôrazňuje 32-ročný obranca.

V ázijskej krajine zažil veľa nezvyčajných vecí. "Všetko je tam špecifické. Napríklad cesta z Astany do Karagandy. D1 je oproti tomu naozaj luxusná. Tam sa na nej pásli kravy a ovce a medzi nimi jazdili autobusy. Navyše niekde v lese to bola samá diera," doplnil pre hokej.cz Frolo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá