Spoločný prieskum ta3 a Pravdy: Voľby by ovládol Smer-SSD, Fico vedie aj v rebríčku dôveryhodnosti

14.8.2023 12:41

Už 30. septembra sa Slováci postavia k volebným urnám. Podľa najnovšieho exkluzívneho prieskumu ta3 a Pravdy by sa víťazom predčasných volieb stala strana Smer-SSD.

Spoločný prieskum ta3 a Pravdy: Voľby by ovládol Smer-SSD, Fico vedie aj v rebríčku dôveryhodnosti
Foto: ta3

Agentúra SANEP uskutočnila v dňoch od 6. do 13. augusta 2023 prieskum preferencií, a to na vzorke 1726 respondentov. Najviac hlasov by získala strana Smer-SSD, ktorá by so ziskom 22 percent vyhrala voľby. Druhú priečku by obsadilo Progresívne Slovensko so ziskom 15,8 percenta a najlepšiu trojku by uzatvorila strana Hlas-SD. 

Do parlamentu by sa s 8,1 percentami dostala aj Republika. Sme rodinu by volilo 6,2 percenta opýtaných, SASKU šesť percent. Do Národnej rady SR by dostala aj strana KDH so ziskom 5,9 percent a SNS so ziskom 5,4 percent.

Matovičovci za bránami parlamentu

Za bránami parlamentu by ostalo hnutie OĽANO, ktorému by hlas odovzdalo 6,7 percent respondentov. Do volieb však vstupuje ako trojkoalícia a prekonať musí sedempercentnú hranicu. Mimo parlamentu ostali tiež Demokrati s 3,1 percentami a Aliancia s 2,9 percentami.

Najviac Slovákov verí Ficovi

V prieskume agentúra SANEP zisťovala aj dôveru politikom. Najdôveryhodnejším politikom je podľa opýtaných líder Smeru Robert Fico, po ktorom nasledujú prezidentka Zuzana Čaputová a líder Hlasu Peter Pellegrini.  

Pozrite si tiež vývoj preferencií podľa posledných prieskumov:

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok