SASKA hlási príchod novej posily. Je ňou bývalá podpredsedníčka strany

ta3 TASR
20.6.2023 14:14

Za stranu SASKA bude v septembrových parlamentných voľbách kandidovať exposlankyňa a zakladajúca členka strany Jana Kiššová. Bude mať 30. miesto na kandidátnej listine. Zastávať bude funkciu expertky na podnikateľské prostredie. Na tlačovej konferencii o tom informoval líder SASKY Richard Sulík.

"Som tomu veľmi rád, a nielen preto, lebo posilní našu frakciu zástancov podnikateľských slobôd a skvalitňovania podnikateľského prostredia," skonštatoval.

Kiššová ponuku podľa vlastných slov dlho zvažovala. Odôvodňovala to tým, že politická scéna nie je lákavá. "Najsilnejším dôvodom, pre ktorý som sa vrátila, je, že som za tých pár rokov, ktoré nie som v politike, pôsobila v biznise a ten nie je dobrým smerom," uviedla.

Menila sa aj kandidátka

Pôvodne mal z 30. miesta kandidovať Ladislav Kuna. "Ten poputoval o niekoľko miest vyššie," ozrejmil Sulík. Finálna podoba kandidátnej listiny by mala byť podľa jeho slov hotová v pondelok (26. 6.).

Voľby do Národnej rady SR sa budú konať v sobotu 30. septembra. Politické strany musia návrh kandidátnych listín doručiť do 2. júla.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok