Z letiska v Toronte ukradli kontajner s cennosťami za milióny eur. Podľa polície išlo o veľmi zriedkavý čin

ta3 TASR
21.4.2023 07:47

Z letiska v kanadskom Toronte bol ukradnutý nákladný kontajner so zlatom a ďalšími cennosťami za viac než 20 miliónov kanadských dolárov (približne 14 miliónov eur). Vo štvrtok o tom informovala tamojšia polícia, na ktorú sa odvolávajú agentúry AP a AFP.

Z letiska v Toronte ukradli kontajner s cennosťami za milióny eur. Podľa polície išlo o veľmi zriedkavý čin
TASR/AP

Kontajner s cennými predmetmi bol na Pearsonovom medzinárodnom letisku v Toronte vyložený v pondelok večer a následne ho bezpečne presunuli a uskladnili v príslušnom zariadení, priblížil na tlačovej konferencii Stephen Duivesteyn, policajný inšpektor v regióne Peel v Ontáriu.

Dodal, že krátko po prevoze kontajnera do nákladného skladu bolo polícii nahlásené jeho odcudzenie. Ako k lúpeži došlo, ani kto za ňu môže byť zodpovedný, Duivesteyn odmietol komentovať. Polícia nikoho nezadržala. Vyšetrovanie podľa jeho slov prebieha vo všetkých smeroch.

Policajný inšpektor dodal, že išlo o "veľmi zriedkavý" a izolovaný čin, ktorý nemal vplyv na bezpečnosť cestujúcich na letisku. Či išlo o profesionálnu lúpež, zatiaľ podľa neho nie je možné určiť. Noviny Toronto Sun napísali, že zlodeji ukradli 3600 libier zlata a citovali anonymné zdroje, podľa ktorých sa vyšetrovatelia zameriavajú na skupiny organizovaného zločinu v regióne.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok