NAKA znovu obvinila Kažimíra z korupcie. Predtým mu pomohol paragraf 363

Národná kriminálna agentúra (NAKA) znovu obvinila Petra Kažimíra, guvernéra Národnej banky Slovenska (NBS), z korupcie. Ako píše Denník N, ide o ten istý skutok, pre ktorý jeho stíhanie zrušil generálny prokurátor Maroš Žilinka podľa paragrafu 363. Kažimír už v minulosti vinu v prípade poprel.

"Toto vznesenie považujeme za nerešpektovanie rozhodnutia generálneho prokurátora, ktorý zrušil pôvodné obvinenie," reagoval právny zástupca guvernéra NBS. Priblížil, že obvinenie vzniesli na tom istom skutkovom základe ako pred rokom. "Pán guvernér sa necíti byť vinný, v lehote podá sťažnosť voči uzneseniu," doplnil Mularčík.

Aby nedošlo k zmareniu alebo k sťaženiu objasnenia a vyšetrenia prípadu, polícia bližšie informácie neposkytuje. "V tejto trestnej veci prebieha vyšetrovanie a vykonávajú sa procesné úkony," uviedol Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru.

Guvernérovi NBS zrušila Generálna prokuratúra SR v júni tohto roka obvinenie z prečinu podplácania. Vtedy upozornila, že obvinenie vzniesol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry iba na základe výpovedí jediného spolupracujúceho obvineného, bývalého prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho. Na jeho zrušenie využila postup podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá