Matovič o Kuffovcoch: Nepovažujem ich za fašistov. Štefan má tvrdú hlavu, ale v srdci je dobrý človek

Matovič o Kuffovcoch: Nepovažujem ich za fašistov. Štefan má tvrdú hlavu, ale v srdci je dobrý človek
Zdroj foto: TA3
Minister financií a predseda hnutia OĽANO Igor Matovič v relácii V politike povedal, že v koalícii je po odchode strany Sloboda a Solidarita (SaS) pokojná nálada. Uviedol aj to, že vláda nespolupracuje s krajnou pravicou.

Poprel spoluprácu s krajnou pravicou

Šéf hnutia OĽANO povedal, že nespolupracuje s krajnou pravicou. "Keď nám poslanci okolo Tomáša Tarabu alebo Kuffovci zahlasujú za nejaký zákon, tak to neznamená, že s nimi spolupracujeme," bránil sa. 

"Štefan Kuffa a jeho syn Filip Kuffa sú poslancami v parlamente. Štefan bol našim poslancom. Mal síce tvrdú hlavu, ale v srdci je to dobrý človek. Ja Kuffovcov nepovažujem za fašistov," povedal.

Verí, že rozpočet sa schváli

"V Európe je bežný model menšinovej vlády. Aj francúzsky prezident Emmanuel Macron má menšinovú vládu, to isté platí v Dánsku či Portugalsku. Je to test, či sme toho schopní. Verím, že sa nájde dosť rozumných poslancov a skúsime schváliť štátny rozpočet," povedal Igor Matovič.

Podľa neho je potrebné pomôcť rodinám, zdravotníkom, policajtom, vojakom a ďalším ľuďom. "Ak im nechceme ublížiť, každý jeden poslanec parlamentu podporí rozpočet," dodal. 

"Neviem," odpovedal na otázku, či prejde rozpočet. Uviedol, že schválenie rozpočtu podporili odborári i zástupcovia zamestnávateľov. "Sulík, Fico a Pellegrini však trucujú," dodal.

Celú reláciu V politike si môžete pozrieť aj tu:

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá