Naši hádzanári nestačili na Srbov, na konte nemajú ani bod

ta3 TASR
16.10.2022 19:55

Slovenskí hádzanári prehrali vo svojom druhom zápase v 2. skupine druhej fázy kvalifikácie ME 2024 v Prešove so Srbskom 21:27. Slováci sú po dvoch dueloch bez bodu, najbližšie nastúpia v marci 2023 proti Fínsku.

TASR/Milan Kapusta

Favorizovaní hostia si od úvodu vytvorili náskok. Domáci síce viackrát znížili na rozdiel troch gólov, ale Srbi koncentrovaným výkonom nedovolili drámu a v druhom polčase navýšili gólový rozdiel. Fíni v ďalšom dueli skupiny prehrali s Nórskom 22:25. Postup na európsky šampionát do Nemecka si vybojujú priamo prvé dva tímy a štyri najlepšie družstvá z tretích miest jednotlivých skupín.

druhá fáza kvalifikácie ME 2024
2. skupina:
SLOVENSKO - Srbsko 21:27 (12:16)
Zostava SR: Žernovič, Konečný - Potisk, Mikita, Hlinka, Macháč, Hniďák, Dévai, Prokop, Ďuriš, Straňovský, Kucsera, Hlipala,  Pechy, Moravčík, Smetanka.

Srbi mali lepší vstup do zápasu, keď viedli 2:0 aj 5:2. Slováci sa spočiatku trápili v koncovke, nepremenili viacero šancí a hostia postupne zvýšili svoj náskok na štyri góly v polčasovej prestávke. Domácich hnalo vpred aj búrlivé publikum, ktoré na začiatku druhého polčasu potešil Potisk, ktorý gólom zníži na 13:16.

Dve neúspešné ofenzívne akcie však domácich stáli dva inkasované góly, po ktorých súper odskočil na 13:18. Potisk ďalšími dvomi presnými zásahmi zareagoval na gólový odskok Srbov (15:18), no tí následne využili slabší úsek hry domácich, ktorým štyrmi gólmi po sebe vzali nádej na úspech (15:22). Slováci napokon ešte znížili manko na 6 gólov, keď Péchy uzavrel skóre.